Start Lublin juniorzy

Start I Lublin - Siarka Tarnobrzeg 101:73

Siarka uważana jest za jedną z dwóch najsłabszych drużyn w lidze, więc raczej nikt nie zakładał przed meczem ich możliwości zwycięstwa. Start, który wcześniej nie dał żadnych szans zespołom z Białej Podlaski i Startowi II w derbach Startu, był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Zaczęło się jednak wręcz katastrofalnie. Start, który zlekceważył przeciwnika nie był w stanie zapobiec niesamowitej skuteczności rzutów Tarnobrzeżan. Już w 1 akcji przewinieniem umyślnym został ukarany, za walkę o piłkę, Kuba Stafaniuk. To był tylko początek niepowodzeń. Siarka złapała wiatr w żagle i pierwszą kwartę wygrała 31:17 grając na 90% skuteczności. W drugiej kwarcie katra się odwróciła - Start zaczął wreszcie bronić (po 10 minutach gry) a goście przestali trafiać, mając przy sobie obrońcę. Jednak do przerwy Start nadal prowadził różnicą zaledwie 3 punktów. W trzeciej kwarcie Startowcy potrafili się odpowiednio zmotywować i pokazali, że te dwie pierwsze kwarty to jedynie wypadek przy pracy. Swoją prawdziwą wartość Start pokazał w 3 kwarcie, w której wręcz zniszczył przeciwników wygrywając 32:4. W 4 części gry Start już rozluźniony spokojnie kontrolował przewagę i ostatecznie wygrał 101:73. Punkty poszczególnych zawodników: Michael Ejiofor 19 Jasio Szadura 17 Jacek Rogala 17 Krzysiek Świątkowski 14 Tomek Tarka 14 Kuba Stefaniuk 6 Marcin Kowalczuk 6 Wojtek Grygiel 2 Cyprian Zięba 4 Michał Frączek 2